78%
Oyunu ver
168  x oylandı

Batı Cephesi 1914

 

Batı Cephesi 1914 Oyunu

Savaş Oyunu

Dr. Buzoğlu ile savaş oyunlarıOrjinal adı Western Front 1914 olan ve 1. Dünya Savaşı'ndaki Batı Cephesi'ni konu alan mükemmel bir savaş oyunu ile karşınızdayız. Kahramanımız bu cephede düşmanlara karşı savaşıyor. Bir çok zıplama ve ateş etme oyunundan farklı olarak kılıç gücü ve çift yöne ateş gibi değişik özellikleri olan bu oyuna bayılacağınızdan eminiz. Şimdiden oyun önerileri bölümüne girmeyi de haketmiş bu oyunu yakından inceleyelim:

WASD tuşları ile hareket eder ve fare ile nişan ateş edersin. Q ile bir silah değiştirme, E ile çift taraf ateş edersin. 1,2,3,4,5 tuşları ile de silah değiştirebilirsin. Çift A veya çift D ile yuvarlanırsın. Aralık da kılıçla saldırı gücünü aktive eder. Bu gücü kullanabilmek için sol üstteki güç göstergesinin dolmasını beklemelisin. 

Bol şanslar asker! Dr. Buzoğlu

 

Batı Cephesi nedir?

Batı Cephesi, Almanya'nın batısında kalan Avrupa topraklarında, esas olarak Belçika, Hollanda ve Fransa'yı içine alan cephedir.
 
Almanya’nın savaş stratejisi, Schlieffen Planı’na dayanmaktadır. Bu plana göre; seferberliğini iki haftada tamamlayabilecek olan Fransa 39 günde savaş dışı bırakılacak ve müteakiben doğu cephesine dönülerek seferberliğini geniş coğrafyası içerisinde en az altı haftada ve güçlükle tamamlayacağı değerlendirilen Rusya'ya taarruz edilecekti.
 
Batı Cephesi savaşları 4 Ağustos 1914 tarihinde Alman ordularının Belçika’ya saldırmasıyla başlamıştır. Ancak Belçika ordusu hiç umulmadık bir direnme gösterdi. Alman birlikleri Liege kentini, planlandığı gibi 24 saat sonunda değil, 13 günlük çatışmanın ardından ele geçirip Fransa içlerine ilerlemek zorunda kaldılar. Fransa topraklarında ilerleyen Alman orduları, Paris’e 70 km. kala, Marne nehri geçişlerinde sert bir Fransız direnişiyle karşılaştılar. 6-12 Eylül tarihlerindeki, I. Dünya Savaşı’nın en kanlı savaşlarından olan Marne Savaşı ardından Batı Cephesi’nde hatlar kilitlenmiştir. İki taraf da siperlere yerleştiler ve defalarca yenilenen karşılıklı taarruzlardan bir sonuç elde edemediler.
Benzer oyunlar

x

Reklam
Üye Yorumları
Bağlan ve yorum yaz...

Tüm Yorumlar ()

Oyun hakkında bilgi:
Batı Cephesi 1914

Batı Cephesi 1914

Orjinal ismi:
Western Front 1914
Oynandı:
111.946
Yayın tarihi:
1|1.0|1.2|0|1|4
Üreticisi:
12-3.0
KralOyun site gelişimi ve verim arttırmak için çerez (Cookie) kullanmaktadır.