Reklam ve Oyun İşbirliği

KralOyun Ortaklık

Bir ortaklık, ideal durumlarda, tüm katılımlara avantaj sağlar. Bu durum ekonomik ortaklarda yani kooperasyonlardan farklı değildir. Bu yüzden Ströer Media Brands GmbH, KralOyun.com portalıyla güçlü ortaklarla iş birliğine önem verir. Elbette burada karşılıklı istifadeler ön plana çıkar. Geçmişte çok sayıda ilgi duyan kooperasyon ortaklarımız oldu, gelecekte de bu iş birliği ortaklıklığını devam ettirme çabasındayız. Şu an da alanlarında isim yapmış, önemli ortaklarımız sürekli olarak yeni oyunlar bazında bizi desteklemektedirler.
 
KralOyun ile kooperasyon nasıl gerçekleşir?
Sunucu ve oyun tarzına göre geçmişte şu seçenekler sorunsuz ve başarılı bir şekilde ortaya çıkmıştır: 
 
Reklam Şirketleri
 
Oyun Geliştiricileri
 
Flash Oyunları
Portalımızın timsali olan flash oyunların sayısı şu sıralarda 4.000 civarındadır. Bu yüzden GIGA Digital GmbH, KralOyun.com portalıyla güçlü ortaklarla iş birliğine önem verir. Söz konusu ortağımız logomuz içinde entegre olan Co-Branding KralOyun markasının gücünden istifa etmektedir. Ayrıca bir oyun çok hızlı bir şekilde yayınlanmakta ve en az iki gün ana sayfada gösterilmektedir. 
 
Browser Oyunları
Bu alanda çok büyük şirketlerle birlikte çalışıyoruz. Browser oyun sunucularıyla bir kooperasyon değişik imkanlarla gerçekleşebilir. Browser oyunlarla sürekli sunucular tarafından bizzat işletilirler. Buna istinaden KralOyun.com'dan oyuna yönlendiren bir link konulabilir. Böylece kullanıcı KralOyun.com ve sunucu arasında bir kooperasyon sayfasına yönlendirilir. Diğer bir imkan ise oyunla ilgili önemli bilgiler ve içerik bilgilerine yönlendiren bir link konmasıdır. Kullanıcı bu yolla doğrudan sunucuya ulaşmış olur. Bu iki seçenek de Browser oyunlar kategorimizde bu şekilde bulunmaktadır. 
Her iki durumda da söz konusu tüketicinin bizim portalımız aracılığı ile kazanıldığı Affiliate-ID üzerinden tanımlanabilir. Bir oyuncunun oyun öğelerini satın almasıyla oluşan satış geliri sağlama da, bir Revenue Share-Modeli'i devreye girer. Genelde böyle bir kooperasyon, bir Pay per Lead System'in start almasıyla belli bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşir
 
Virtuel oyunlar- ve Chat dünyası
Chat imkanları, arkadaş bulmak ve oyunlar bulmak gibi, virtuel dünyaların büyük ilgi toplayan özellikleridir. Bu tür oyunların sunucularıyla kooperasyonda Browser oyunlar da tanımlanan ikinci seçenekteki gibi gerçekleşmektedir. Oluşturulan bir ana sayfa kullanıcıları önemli bilgiler ve oyunla ilgili bilgilendirmektedir. Oyuncu bir link aracılığıyla oyunun portalına ulaşmaktadır.
 
Premium Oyunlar
KralOyun.com'da opsiyonel, ücretli olarak indirilebilen oyunlarda bulunmaktadır. Bunun için geliştirilmiş bir Download sitesi aracılığıyla ilgi duyan kişiler bu oyunları satın alabilir. Burada da bir Revenue Share-Modeli baz alınmaktadır.
 
KralOyun sürekli olarak ortaklarımızla iş birliğini sorunsuz ve mümkün olduğunca karşılıklı fayda sağlama konusunda sürekli gayret gösterir. Sabit bir muhatap, kısa yolla iletişim, Instant-Messenger, Email ve telefon gibi tüm imkanlarla hızlı ve gözle görünür bir şekilde başarı elde edebilmek için çalışılır. Ayrıntılı bilgiler için reklam sayfamıza bakabilirsiniz.
 
KralOyun.com Ekibi