Yardım

Soru 1:
 
KralOyun.com ücrete tabi mi?
Değil! Tüm oyunlar her zaman online olarak oynanabilir. KralOyun.com kendini yalnızca reklam gelirlerinden finanse eder. Bu yüzden kullanıcılarımızdan her hangi bir ücret veya bedel talep edilmez.

KralOyun Âlemi'ne kayıt olmakta ücrete tabi olmayıp, bir çok macerayı ve imkanı beraberinde getirmektedir: Arkadaşlarınızla birlikte ya da onlara karşı yüksek skorlu (Highscores (eng)=Yüksek Skor) oyunlar oynayabilir, eğlenebilir, kendi profilinizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Burada da her hangi bir ücret söz konusu değildir!
Soru 2:
 
KralOyun.com kimlere uygundur?
KralOyun.com herkese uygundur! Çok sayıdaki oyunlar, modere edilen platform içerikleri tüm yaştan kullanıcılara eğlenceli bir oyun dünyası sunar. Sadece çocuk ve aile dostu içeriklerin yer almasına özen gösteriyoruz. Böylece çok küçük yaştaki çocukların tehlikesiz bir şekilde yeni medya olanaklarını tanımalarını sağlıyoruz. Bu yüksek kalitedeki standartlarımız hem ziyaretçilerimizi hem de Disney, Ravensburger Digital veya SuperRTL gibi önemli ortaklarımızı büyülemektedir. Çalışmazsan, başaramazsın.
Soru 3:
 
KralOyun.com güvenli mi?
KralOyun.com Almanya'nın önde gelen denetim kurumu TÜV Saarland tarafından üç başlıkta sertifika verildi: Aile dostu içerik, Kolay kullanım, Müşteri verileri güvenliği! Böylece Türkiye’de TÜV onaylı ilk internet portalı oldu.

KralOyun’da bulunan 10.000 üzerinde oyun ve KralOyun Alemi ailelerin güvenle çocuklarını bırakabileceği türden oluğu “aile dostu içerik” ile onaylandı.

Kolay kullanımda aranan kriterler arasında ise, kullanıcılarla olan arayüzün az bir çaba ile istenileni gerçekleştirebilirliği, hataların açık anlatımlı mesajlarla anlaşılabilirliği, bariyerlerden uzak bir tasarım ve kullanıcının isteğini hızlı bir şekilde yerine getirebilen güvenli bir sistem yer alıyor.
Müşteri verileri güvenliği konusunda KralOyun.com bildiri zorunluluğu, destek elemanlarının eğitimi, veri koruma uzmanının varlığı konularında yeterlilik testine tabi tutulmuştur. Veri güvenliği açısından da, ağ güvenliği, sistem bakım onarımı, sistem erişimi ve Change Management ile acil durum desteği kriterleri göz önünde bulundurulmuştur. Bunlarla beraber giriş, erişim ve görev kontrolleri ile veribankası güvenliği bilgi teknolojileri güvenliği altında incelenmiştir.
Soru 4:
 
KralOyun.com platformunda hangi oyunları bulabilirim?
Bir çok Avrupa ülkesi arasında pazar lideri olmayı hedefimiz olarak belirledik. Her yaştaki oyuncuları biraraya getirmek amaçlarımız arasındadır. Eğer bir dede ile torun aynı sanal ortamda yarışıyorsa, bu işimizi doğru yaptığımız anlamına gelmektedir.

İster beceri oyunları, makyaj veya moda oyunları, ister yarış, bulmaca veya spor oyunları olsun, fark etmez: KralOyun.com'da herkes her hangi bir yükleme veya indirme işlemi yapmadan, kendine uygun bir oyun veya oyuncu bulabilir. Oyunlar doğrudan tarayıcı (Örneğin: Mozilla Firefox veya Google Chrome) üzerinden başlatılır ve oynanır. Yapmış olduğumuz incelemeler ve yüksek güvenlik önlemleri sayesinde bilgisayarınız her hangi bir sanal tehlike içerisinde bulunmaz.
Soru 5:
 
KralOyun'dan profilimi silmek istiyorum?
Profilini silmek için burayı tıklaman gerekir. Silme nedenini yazıp Kayıta tıklamalısın. Daha sonra sana otomatik olarak bir mail gönderilecektir. Bu maildeki linki tıklaman hesap silim işlemini sonlandırır. Unutma bu son işlemin geri dönüşü yoktur, tüm kayıtların tamamen silinir ve bizden bir daha mail almazsın.

Eğer mail adresine giremiyorsan, bize profilinden kimsenin bilmediği bir bilgiyi yollamalısın, örneğin kayıtlı mail adresin. İlgili tüm sorunlarını destek |at| kraloyun.com adresine yollayabilirsin.
Soru 6:
 
Rumuzda kısıtlama var mı?
Küfür ve hakeret içeren rumuzlar değiştirilir ve üye uyarı alır veya silinir. Rumuzda "admin" kelimesinin geçmesi kuraldışıdır. Abartılı uzunluktaki rumuzlar silinmektedir. Rumuzunu değiştirmek için de KralOyun Profil Ayarları na tıklamalısın.
Soru 7:
 
Mail adresimi nasıl değiştirebilirim?
Maıl adresini KralOyun Profil Ayarları dan değiştirebileceğin gibi kayıtlı mail adresinden destek |at| kraloyun.com adresine örneğin "Mailimi değiştirmek istiyorum" yazman da yeterli olur.
Soru 8:
 
Nasıl admin olurum?
Adminler sadece KralOyun dahili çalışanlarıdır. Üyelerimiz sadece "Moderatör" olarak başvurabilirler. Moderatör olabilmek için en az bir yıl AKTİF üye olman ve kuraldışı hareket yapmamış olan gerekir. Moderatör ihtiyacımız olduğunda bu KralOyun tarafından üyelere duyurulur.

Ayrıca Mod olmak isteyenler kimlik bilgilerini KaiserGames şirketi ile paylaşmak zorundadırlar. Bu kayıtlar resmi kurumlarca kontrol edilir.

Modaratörler de Adminlerin haklarına sahiptir. Aynı talebi birden fazla admin veya moda gönderenin mesajı dikkate alınmıcaktır.

Başvurular info@kibagames.com (İngilizce destek) veya hilfe@spielaffe.de (Almanca destek) adresine yazılarak yapılır. İlk önce sadece talep mesajı yazın, daha sonra kabul edildiğinde kişisel bilgileriniz sorulacaktır.

Özetlemek gerekirse mod omak için gereken şartlar:
1. Bir yıllık aktif üyelik
2. Kuraldışı hareket yapmamış olmak


Mod Başvurusu nasıl yapılır:
Teknik ekibe sadece "Mod olmak istiyorum" yazılı mail yollanır: info@kibagames.com (İngilizce destek) veya hilfe@spielaffe.de (Almanca destek)
Soru 9:
 
Profil resmini nasıl oluştururum?
Bunu bu linkten veya profil resminin en sağ üst köşesindeki ayar ikonunu tıkla ile yapabilirsin. Gelen programdan istediğin resmi oluştur > Kaydet sembolünü (yeşil ok şekli) tıkla. Bir çok profil resmi oluşturabilir, bunlaradan birisini resmin altından aktif et ile aktifleştirebilirsin.

Ayrıca resim galerisi oyunlarından da profil resmi oluşturman mümlündür. Bunun için herhangi bir galeri resmine gidebilirsin. Tüm resim galerisi oyunları burada: Resim Galerisi Oyunları
Soru 10:
 
Profil renklerini nasıl değiştirebilirim?
Profil rengini ancak 20. aşamadan sonra değiştirebilirsin. Değişiklik için menüden markete girip ilgili değişiklikleri yaparak kaydeti tıkla. Her değişiklikte ilgili KralLira hesabından kesilir. Lakin bu tür alışverişler sana Afagan yıldızı kazandırabilir.

KralOyun Market: //community.kraloyun.com/shop/index

Soru 11:
 
Şifremi nasıl değiştiririm?
Profil > Ayarlar > Şifre değiştir bölümünde, yeni şifreni iki kez yaz ve kaydete tıkla. Şifreni unutmuş ve profiline hiç giremiyorsan, giriş formunda şifremi unuttum tıklarsan yeni şifren mail adresine yollanır. Mail adresini de unuttuysan info@kibagames.com (İngilizce destek) veya hilfe@spielaffe.de (Almanca destek) yazmak gerekmektedir. Profil Ayarları: //community.kraloyun.com/account/settings
Soru 12:
 
KralLira nedir?
KralLira, KralOyun Âlemi'nde kullanılan para birimidir. Bu para kayıtlı üyelerin KralOyun'daki aktivitelerden kazanılır. KralLirası gerçek paralarla satılamaz. Oyunların sonunda elde edilen KralLirasının toplamı değişik faktörlere bağlıdır. Örneğin oyunda varılan hedefler sonucu kazanılan paralar. Siteye kayıt olan kullanıcılar en başta cüzi miktarda KralLirasıyla ödüllendirilir. Yeteri kadar KralLirası biriktirildiğinde bunları markette harcanabilir. Kral parası karşılığında bazı fonksiyonları işletebilirsiniz. Örneğin ziyaretçi defterine kayıt yapabilirsiniz.

Ne kadar KralLiran olduğunu Profil resminin altında görürsün. Parantez içinteki toplam miktar harcadıklarını da hesaba katar.

Profildeki menüden puan geçmişini görebilir, nelerden KralLira kazandığın hakkında da bilgi edinebilirsin.
Profil Geçmişi: //community.kraloyun.com/account/history

Profil oluşturmadaki çeşitli olanaklar aracılığıyla kullanıcılarımız kendilerini çok kuvvetli bir şekilde özleştirebilirler. Böylece topluluk içerisinde dostane ve saygın bir üslup gelişmiş olur.
Soru 13:
 
Nasıl hızlı bir şekilde KralLira'mı yükseltebilirim?
Alttaki Tecrübe Puanı konusunda anlatıldığı gibi çok aktif olmalı, özellikle başarılardaki yıldızları toplamaya bakmalısın. Yıldızlar oldukça yüksek KralLira kazandırabilir. Bu puanlar başarılar sorusunda detaylı açıklanmıştır.

Puan Geçmişine bir göz atmanı tavsiye ederiz. KralLira kazanımlarını buradan , Tecrübe Puanları kazanımlarını da buradan takip et. Böylece hangi aktivitenin sana ne kadar puan kattığını daha iyi anlarsın.

Örneğin profiline ziyareti arttırmak için bol bol oyun oynar oyunlara yorum yapar, kişilerin profilini onaylar onlara övgüler gönderebilirsin. Tüm bunları yaparken de KralOyun Kurallarını da göz ardı etmemelisin.
Soru 14:
 
Market için gereken aşamalar
KralOyun Âlemi'ne üye olur olmaz, yapmanız gereken ilk şey profilin resminizi değiştirmektir. Daha sonra da markete girip buradan gerekli objeleri satın almalısınız. Birçok özellik aşamalara bağlıdır. (Bkz. Tecrübe puanı artışı ve aşama atlama nasıl oluyor?)

TAM LİSTE

ObjeGereken Aşama
Ziyaretçi defteri açma7
Özel mesaj gönderme8
Övgü gönderme5
Bir oyunu favorilerine kaydetme10
  
Gülücük Paketi 19
Gülücük Paketi 215
  
Rumuz değiştirme20
Rumuz renklendirme10
Rumuz yazı karakteri değiştirme10
Rumuz boyutu değiştirme11
Rumuz Kalın12
Rumuz İtalik13
Rumuz Alt Çizgi14
Rumuz Sinyal (Yanıp sönen rumuz)15
  
Profil stili değiştirme (arka plan, pencere...)17


Soru 15:
 
Tecrübe puanı artışı ve aşama atlama nasıl oluyor?
KralOyun’da ne kadar aktif olursan o kadar çok Tecrübe Puanı kazanırsın. Profildeki menüden puan geçmişini görebilir, nelerden KralLira Tecrübe Puanı kazandığın hakkında da bilgi edinebilirsin. En yüksek aşama 75'dir.

Aşağıdaki unsurlar aktifliğini belirler: Oyun oynama, Profil ziyaretleri, Ziyaretçi defteri yazımları, Övgüler, Yorumlar v.b.

Kısacası: Aktif olan yükselir!

Puan geçmişi: //community.kraloyun.com/account/history

Aşama Listesi:

AşamaGereken Tecrübe Puanı
10
210
330
460
5100
6150
7220
8300
9400
10550
11750
121000
131300
141700
152200
162800
173500
184300
195200
206200
217300
228500
239800
2411200
2512700
2614400
2716300
2818500
2921000
3024000
3127500
3231500
3336000
3441000
3546500
3652500
3759000
3866000
3973500
4081500
4190000
42100000
43110000
44120000
45130000
46140000
47155000
48170000
49185000
50200000
51215000
52230000
53245000
54260000
55275000
56290000
57305000
58320000
59335000
60355000
61380000
62400000
63430000
64460000
65490000
66520000
67565000
68610000
69655000
70695000
71752000
72819000
73886000
74953000
751000000

Soru 16:
 
Başarılar nasıl çalışmaktadır?
Başarı yıldızları yüksek KL ve TP getirir. Her başarının 7 yıldızı vardır. Bir sonraki yıldıza ulaşman gereken başarı puanı altında yazar. Örneğin 3 / 5, bir sonraki yıldızı alabilmen için, ilgili konuda 2 puan daha alman gerektiğini gösterir.

Varyemez: Toplam KralLiran (Halihazırdaki ve harcadıklarının toplamı) hesaplanır:

YıldızGereken PuanTecrübe PuanıKralLira
1. Bronz500550
2. Bronz500010100
1. Gümüş1500025250
2. Gümüş5000050500
1. Altın1000001001000
2. Altın2000002002000
Ultimum5000005005000


Oyunkolik: Her oynadığın oyundan 3 KL, 3 TP ve bir de Oyunkolik Başarı Puanı kazanırsın.

YıldızGereken PuanTecrübe PuanıKralLira
1. Bronz2010100
2. Bronz20025250
1. Gümüş50050500
2. Gümüş10001001000
1. Altın300002002000
2. Altın60004004000
Ultimum10000100010000


Şeytan Tüyü: Profilini ziyaret eden her ziyaretçi başına bir Şeytan Tüyü Başarı Puanı hesabına işlenir.

YıldızGereken PuanTecrübe PuanıKralLira
1. Bronz25550
2. Bronz5010100
1. Gümüş10025250
2. Gümüş25050500
1. Altın5001001000
2. Altın10002002000
Ultimum2500050050000


Onay Şampiyonu: Profil resminin onaylama toplamını hesaplar. (Aldığın ve verdiğin onayların toplamı)

YıldızGereken PuanTecrübe PuanıKralLira
1. Bronz25550
2. Bronz5010100
1. Gümüş10025250
2. Gümüş25050500
1. Altın5001001000
2. Altın10002002000
Ultimum2500050050000


Alemin Kralı: Burda sadece aldığın övgülerin hesaplanır.

YıldızGereken PuanTecrübe PuanıKralLira
1. Bronz25550
2. Bronz5010100
1. Gümüş10025250
2. Gümüş25050500
1. Altın5001001000
2. Altın10002002000
Ultimum2500050050000


Arkadaşçeker: Her kabul edilen arkadaşlık, sana Arkadaşçeker Puanı getirir.

YıldızGereken PuanTecrübe PuanıKralLira
1. Bronz220200
2. Bronz1525250
1. Gümüş5050500
2. Gümüş1001001000
1. Altın2002002000
2. Altın4004004000
Ultimum25000100010000


Ziyaretçibaşı: Ziyaretçi defterine yazılan her kayıt için puan alırsın.

YıldızGereken PuanTecrübe PuanıKralLira
1. Bronz10550
2. Bronz2510100
1. Gümüş5025250
2. Gümüş10050500
1. Altın2501001000
2. Altın5002002000
Ultimum100050050000


Afagan: Yapılan alışverişlerde verilen puanlar toplamıdır.

YıldızGereken PuanTecrübe PuanıKralLira
1. Bronz5550
2. Bronz1510100
1. Gümüş5025250
2. Gümüş10050500
1. Altın1501001000
2. Altın2002002000
Ultimum25050050000


Sınıf Başkanı: Yapılan davetlerden toplamıdır.

YıldızGereken PuanTecrübe PuanıKralLira
1. Bronz15100
2. Bronz32002000
1. Gümüş105005000
2. Gümüş20200020000
1. Altın404000400000
2. Altın70800080000
Ultimum1002000200000


KralOyuncu: Etkinlik başarısıdır. KralOyun'a giriş ve çıkışlarının toplamıdır. Unutulmamalıdır ki, giriş çıkış günde sadece bir kez verilen bir puanlamadır.

YıldızGereken PuanTecrübe PuanıKralLira
1. Bronz220200
2. Bronz101001000
1. Gümüş305005000
2. Gümüş90250025000
1. Altın180500050000
2. Altın36510000100000
Ultimum73025000250000


Eski Dost: Üyelik tarihinin baz alındığı bir başarıdır. Burada gün baz alınır.

YıldızGereken PuanTecrübe PuanıKralLira
1. Bronz7550
2. Bronz3010100
1. Gümüş9025250
2. Gümüş18050500
1. Altın3651001000
2. Altın7302002000
Ultimum109550050000


Başarılar Linki: //community.kraloyun.com/account/dashboard
Soru 17:
 
Arkadaş davet etme fonksiyonu nasıl işliyor?
Davet ettiğin her kişi sana puan getirir. Yapılan her davet "Yapılan davet" yıldızını arttırır. Tüm bunlar için davet ettiğin kişinin mutlaka kendisine gelen mail içindeki linke tıklayarak üye olması gerekir.

Arkadaş davet etme: //community.kraloyun.com/account/invite_users
Soru 18:
 
Bir oyunu anlayamıyorum, ne yapmalıyım?
8000'den fazla oyun için tek tek açıklama yapmak redaksiyonumuz için oldukça güç bir çalışma teşkil eder. Bunları hızlı bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bize destek verirsen bundan da memnuniyet duyarız. Hiç kimse senin en çok sevdiğin oyunu senin kadar tanıyamaz. Bütün ip uçlarını ve numaraları oyundaki elementleri nerede gizli oldugunu sen bilirsin. Bize ne yapabildiğini göster ve kendine ait klavuzu hazırlayarak binlerce oyuncuya yardımcı ol. Bize bu bilgileri E-Mail ile info@kibagames.com (İngilizce destek) veya hilfe@spielaffe.de (Almanca destek) adresine rahatlıkça gönderebilirsin. Özellikle güzel çalışmalar sergileyenlere gelecekte belkide çalışmalarının karşılığında ödül verilir.

Ayrıca Tam Çözüm videolarından da oyunla ilgili bilgiler alabilirsin:

Soru 19:
 
Oyunlara kaldığım yerden başlayabilir miyim?
Birçok oyun tarayıcının çerez (cookies) fonksiyonu sayesinde aşamaları kaydedebilmektedir. Tarayıcı ayarlarında çerezlere izin verildiğinden emin olmalısın. Bağzı virüs koruma programları da çerezleri engeller. Bunun yanında kapsamlı tarayıcı oyunları, örneğin Goodgame Empire, sunucu tarafından kayıtlı olduğundan bilgisayar değiştirseniz bile kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Soru 20:
 
Oyun açılmıyor?
Oyun açılmıyor, mavi ekran mı geliyor? Hatalı mı gösteriyor?

Aşağıdaki aşamaları takip edersen, sorununu giderebilirsin.

1-

Flash sitesi olduğumuz için ilk yapman gereken Flash Player yüklemen* gerekir:

Adobe Flash-Player
//get.adobe.com/tr/flashplayer/

Şu anki Flash Player versiyonu kontrol etmek için şu linke git: //helpx.adobe.com/flash-player/kb/find-version-flash-player.html

*Google Chrome kullanıyorsan Flash Player otomatik güncellenir.

-> Şimdi bir daha dene!

2-

Oyunlarımız için ektra olarak bazı eklentileri tarayıcın için ücretsiz yüklemelisin "Java", "Shockwave" ve "Unity" yükleme linkleri aşağıdadır.

Shockwave Player://get.adobe.com/tr/shockwave/

Unity Web Player://unity3d.com/webplayer/

Java://www.java.com/tr/download/

-> Şimdi bir daha dene!

3-

Ayrıca şu tarayıcıları yüklemeni öneriyoruz:

Google Chrome güncel versiyonunu buradan bulabilirsin:
www.google.com/chrome
KralOyun olarak Chrome kullanmanızı tavsiye ederiz.

Mozilla Firefox güncel versiyonunu buradan bulabilirsin:
//getfirefox.com

-> Şimdi bir daha dene!

4-

Tarayıcının eklentilerinin (Plugin) güncel ve aktif olduğunu kontrol et:

Firefox: https://www.mozilla.org/de/plugincheck/
Chrome: chrome://extensions/
Internet Explorer: Araçlar > Eklentileri yönet >

-> Şimdi bir daha dene!

5-

Oyunların güncel versiyonlarını yüklediğimiz de bilgisayarına yüklenmiş eski versiyonlar da sorun çıkarabilmektedir. Bunun için tarayıcının hafızasını silmelisin. Bunu CTRL + SHIFT + DEL (STRG + SHIFT + ENTF) tuşuna basarak kolayca yapabilirsin.

-> Şimdi bir daha dene!

6-

İnternet bağlantının yavaşlığı da oyunların yüklenmesinde aksaklıklar çıkarabilir.
Soru 21:
 
Sayfa ve oyunlar çok yavaş, neden?
Bunun bir çok nedeni olabilir: ilk aşamada internet hattının hızı önemlidir. Biz verileri mümkün olduğunca hızlı bir şekilde göndeririz. Ancak her internet hattı bunları aynı hızla alacak kapasite de değildir. Biraz beklemek bu durumda normaldir. Yavaş bir bilgisayar da bekleme süresini uzatabilir.
Soru 22:
 
KralOyun'dan mail gelmiyor?
KralOyun profilinde ayarlarda bildirimleri aktifleştirebilirsin. Alman istediklerini seç ve kaydete tıkla: //community.kraloyun.com/account/settings

Bizden mail gelmemesinin birçok nedeni olabilir. Maillerimizin hesabındaki Spam (Junk) klasörüne gitmediğinden de emin olmalısın. Bununla beraber posta kutun da dolu olmaması da gerekir. Sistem mailleri bize geri dönmediği için, kime mail gitmediğini takip edemiyoruz.

Eğer KralOyun'da hiç hesabın yok ve buna rağmen bizden mail aliyorsan yukarda bir bilet oluşturarak veya destek /at/ kraloyun.com mail adresine yazarak bunun araştırılması ve iptalini isteyebilirsin. KralOyun'da hiç bir üyelik, mail adresi doğrulatmadan tamamen aktifleştirilmez.
Soru 23:
 
Uygun olmayan bir öğe buldum, ne yapmalıyım?
Ancak yoğun bir şekilde redaksiyonel denetimlerle, çocuklar ve gençlere yönelik yeni oyunlar KralOyun.com da yayına girer. Buna rağmen uygun olmayan içeriklere rastlandığında, bunu hemen bize bildirmeni rica ederiz. Lütfen bu konuyla ilgili sorularınızı info@kibagames.com (İngilizce destek) veya hilfe@spielaffe.de (Almanca destek) adresine acilen bildiriniz, sorularınız anında işleme konacaktır.
Soru 24:
 
Çocuğumun KralOyun.com'u kullanması tereddüt gerektirir mi?
Kesinlikle gerektirmez. Modere edilen içerikler, çocuklar ve ailelere uygunluk biz de özel bir öneme sahiptir. Yeni medyanın kullanımına yönelik veliler icin bilgi sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Aynı şekilde çocuklar ve gencler icin bilgileri SSS sayfasında ayrıntılı bilgilere yer veriyoruz. Çocuklara uygun kavram tanımlamaları, güvenli ve sorumluluk bilinci taşıyan bir internet kullanımı sağlamaktadır.
Soru 25:
 
Oyunlara kaldığım yerden başlayabilir miyim?
Birçok oyun tarayıcının çerez (cookies) fonksiyonu sayesinde aşamaları kaydedebilmektedir. Tarayıcı ayarlarında çerezlere izin verildiğinden emin olmalısın. Bağzı virüs koruma programları da çerezleri engeller. Bunun yanında kapsamlı tarayıcı oyunları, örneğin Goodgame Empire, sunucu tarafından kayıtlı olduğundan bilgisayar değiştirseniz bile kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
 
 
Daha fazla yardım?
Buradan bize ulaş:
info@kibagames.com (İngilizce destek) veya hilfe@spielaffe.de (Almanca destek)