Anzeige
Anzeige
Anzeige
Reklam

Checkers Legend

Tüm yaş grupları için onaylandı

Benzer Oyunlar

Nine Mens Morris
0+
Hotel Manager
12+
Billion Marble
0+
Carrom Hero
6+
Checkers RPG: Online PvP Battle
6+
Solitaire Chess
0+
Ludo Fever
0+
RoyalDice
16+
Domino Battle
0+
GamePoint Bingo
16+
Chess Move 2
0+
Jump Me
0+
Reklam
 1. Ana
 2. Zeka
 3. Masa Oyunları
 4. Checkers Legend

Checkers Legend - rakibinizi yenin!

Checkers Legend, rakibinizin pullarının üzerinden atlayarak onları yakalamanız veya hareketsiz hale getirmeniz gereken klasik bir masa oyunudur!

Dama, bir satranç tahtasının 8x8 kareleri üzerinde oynanır. İki rakip, tipik disk şeklindeki taşlarla birbirlerine karşı yarışır ve zafer için savaşır.

Amacınız rakip oyuncuyu etkisiz hale getirmektir. Bunu, tüm taşlarını toplayarak veya onu engelleyerek yapabilirsiniz, böylece artık hareket etme seçeneği kalmaz. Ayrıca şah olmak ve diskiniz için daha fazla oyun seçeneği açmak için onun temel çizgisine ulaşmak istiyorsunuz. Oyun sadece siyah kareler üzerinde oynanır. Menüde, oynamak istediğiniz kural varyantlarını tam olarak ayarlayabilir ve temel kuralları ayarlayabilirsiniz.

Dama için kurallar şunlardır

Beyaz oyuncu dama oyununu başlatır ve ön sırasından bir taşı çapraz olarak ileriye doğru hareket ettirmelidir. Aşağıda klasik dama oyununun temel kuralları ve kurallar menüsünden ayarlayabileceğiniz olası varyasyonlar yer almaktadır:

 • Genel bir ele geçirme zorunluluğu vardır ve bu sadece siyah kareler üzerinde tahta boyunca çapraz hareket ederek gerçekleştirilebilir. Ayrıca kurallar menüsünden zorunlu hamleyi kapatabilir veya değiştirebilirsiniz.
 • Eğer rakibin taşının üzerinden atlarsanız, taş tahtadan kaldırılır. Elbette bu sizin taşlarınız için de geçerlidir, bu nedenle stratejik olarak hareket edin ve hamlenizden önce taşınızın üzerinden atlanıp atlanamayacağını ve böylece ele geçirilip geçirilemeyeceğini düşünün.
 • Kendi taşlarınızın üzerinden atlayamazsınız.
 • Bir oyuncu rakibinin temel çizgisine ulaşırsa, bu taş başka bir taşla veya burada olduğu gibi bir yıldızla işaretlenir ve böylece şah olur.
 • Normalde sadece şah geriye doğru hareket ettirilebilir. Şahı ele geçirdikten hemen sonra durması mı gerektiği yoksa hareket etmeye devam mı edebileceği, hamle ve ele geçirme seçenekleri için yaptığınız ayarlara bağlıdır.
 • Aksini ayarlamadığınız sürece şahı ele geçirmenin önceliği vardır.
  Normal taşların da geriye doğru hareket etmesine izin veriliyorsa, bunu kendiniz için de ayarlayabilirsiniz.

Usta stratejistler için daha fazla klasik masa oyunu

Checkers Legend'ni sevdiyseniz, neden bir tur Satranç Mobil oynamıyorsunuz?

Bu popüler oyun, her oyun koleksiyonunda bulunması gereken bir oyundur! KralOyun'da Checkers Legend'ni şimdi ücretsiz olarak çevrimiçi oynayın!

Oyun hakkında bilgi:

Checkers Legend

 • Yayın tarihi: 06.|04.|2020
 • Publisher: Inlogic (124)
Checkers Legend