Anzeige
Anzeige
Anzeige
Reklam

Chess For Free

12 yıldan itibaren onaylandı

Benzer Oyunlar

Nine Mens Morris
0+
Hotel Manager
12+
Billion Marble
0+
Carrom Hero
6+
Checkers RPG: Online PvP Battle
6+
Solitaire Chess
0+
Ludo Fever
0+
RoyalDice
16+
Domino Battle
0+
GamePoint Bingo
16+
Chess Move 2
0+
Jump Me
0+
Reklam
 1. Ana
 2. Zeka
 3. Masa Oyunları
 4. Chess For Free

Chess For Free - Heyecan verici çok oyunculu düellolarda yarışın!

Chess For Free, bilgisayara veya dünyanın dört bir yanından oyunculara karşı yarışabileceğiniz popüler masa oyunu klasiği Chess'in ücretsiz bir çevrimiçi sürümüdür.

Dünyanın en eski masa oyunlarından birinde taktik becerilerinizi kanıtlayın! Oyunun ilk versiyonları antik çağlara kadar uzanmaktadır. Bugün dünyanın en popüler masa oyunlarından biridir ve hatta Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından bir spor olarak kabul edilmektedir.

Satranç kuralları - nasıl oynanır

Satrançta yarısı beyaz, yarısı siyah olmak üzere toplam 32 taş vardır. Oyuncular sırayla oynar, oyuna her zaman beyaz başlar. Oyunun amacı rakibinizi mat etmek, yani şahınızı ne kendini savunabileceği ne de kaçabileceği şekilde hareket ettirmektir. Bunu başarmak için 16 satranç taşınızı 8 x 8 satranç tahtası üzerinde hareket ettirirsiniz. Her bir taş için farklı kurallar geçerlidir:

 • Piyonlar sadece düz ilerleyebilir ve ilk saldırı hattını oluşturabilir. Eğer bir piyon rakibin oyun alanının kenarına ulaşırsa, daha iyi bir taşla değiştirilebilir.
 • Kaleler yatay ve dikey olarak hareket eder.
  Filler ise sadece aynı renkteki kareler üzerinde çapraz olarak hareket edebilir.
 • Şövalyeler diğer taşların üzerinden atlayabilir ve her zaman farklı renkteki bir kareye inebilir.
 • Vezir özellikle güçlüdür ve hem çapraz hem dikey hem de yatay olarak serbestçe hareket edebilir.
 • Şah oyunun merkez taşıdır. Yönü ne olursa olsun bir seferde yalnızca bir kare hareket edebilir.

Rakibinizin taşlarını yenmek için taşlarınızın farklı güçlerini kullanın. Bunu yapmak için, taşlarınızdan biri hamlesini rakibin taşının karesinde bitirmelidir. Eğer bir taş şah için tehdit oluşturuyorsa, şah kontrol altındadır ve güvenli bir yere taşınmalıdır. Şahı kurtarmanın bir yolu yoksa oyun kaybedilir.

Farklı oyun modlarında yarışın

 • Chess For Free'de taşları fare veya dokunmatik ekran ile hareket ettirin ve çok oyunculu modda diğer oyunculara meydan okuyun. Stratejik oynayın ve liderlik tablosunda bir yer edinmeye çalışın.
 • Tek başınıza antrenman yapmayı tercih ederseniz, bilgisayara karşı oynayabilir ve çeşitli zorluk seviyelerinde AI rakiplerine karşı rekabet edebilirsiniz.
 • İki oyunculu modda, tek bir cihazda heyecan verici satranç oyunlarında arkadaşlarınızla rekabet edebilir ve hanginizin büyük usta olmak için gerekenlere sahip olduğunu öğrenebilirsiniz.

Becerilerinizi geliştirin ve rakiplerinizi yenmek için “rok atma” veya “çoban matı” gibi hileler öğrenin!

Mantıksal düşünme yeteneğinizi geliştirecek daha fazla klasik masa oyunu

Chess For Free'yi sevdiyseniz, neden Checkers Legend'da bilgisayara karşı dama oynamıyorsunuz veya 3D Satranç'de daha da fazla satranç eğlencesi yaşamıyorsunuz?

“Kralların oyununda” heyecan verici düellolara katılın ve rakiplerinizi mat etmek için onları zekanızla alt edin! KralOyun'da Chess For Free'yi şimdi ücretsiz çevrimiçi oynayın!

Oyun hakkında bilgi:

Chess For Free

Chess For Free