Anzeige
Anzeige
Anzeige
Reklam

Benzer Oyunlar

Stunt Fury
Yeni6+
GT Cars Mega Ramps
12+
Real Flight Simulator
6+
Hyper Cars Ramp Crash
12+
Offroad Island
0+
Madness Driver Vertigo City
12+
Base Jump Wingsuit Flying
12+
Racing Island
6+

Clean The Ocean

Tüm yaş grupları için onaylandı
Reklam
  1. Ana
  2. Yarış
  3. Simülasyon
  4. Clean The Ocean

Clean The Ocean - Okyanusu çöplerden arındırın!

Clean The Ocean, çöpleri sudan çıkarmak ve geri dönüştürmek için bir tekne kullanmanız gereken eğitici bir simülasyon oyunudur.

Her yıl milyonlarca ton plastik atık sularımıza karışıyor. Heinrich Böll Vakfı ve BUND tarafından yayınlanan Plastik Atlası'nda yer alan bir tahmine göre, 2018 yılında dünya okyanuslarındaki toplam plastik miktarı 86 milyon tondu ve bu eğilim giderek artıyor. Bu atıklar ekosistem için büyük sorunlara neden olmakta ve balıkları, kaplumbağaları, deniz kuşlarını ve diğer deniz hayvanlarını tehdit etmektedir. Plastik çok yavaş ayrıştığından, toplanmadığı takdirde atıklar onlarca yıl okyanuslarda kalmaktadır. Orada su yüzeyinde tehlikeli atık girdapları oluşturur veya balıklar yoluyla besin döngüsüne giren ve onları yediğimizde vücudumuza da girebilen mikroplastiklere dönüşür.

Okyanusu atıklardan kurtarın

Deniz yaşamını korumak ve çevreyi temiz tutmak için yardımınıza ihtiyaç var. Bu simülasyon oyununda futbol yıldızı Lionel Messi'nin ekibinin bir parçası olun ve denizden çöp toplayıp geri dönüştürmek için teknenizi kullanın.

Teknenizi suda yönlendirmek için fareyi veya dokunmatik ekranı kullanın. Çöpleri arayın ve teknenizle toplayın. Teknenizi yüzen çöplere doğru sürün ve ağlar çöpleri sudan çıkarana kadar bekleyin.

Oyun alanının sağ üst köşesindeki bir ekran size geminizin kapasitesini gösterir. Depolama bölmeleri dolduğunda, limana dönmeli, oraya yanaşmalı ve atıkları boşaltmalısınız. Sonra geri dönüşüm zamanı: atıkları geri dönüştürülebilmeleri için doğru çöp kutularına ayırın.

Doğru şekilde attığınız her atık parçası için jeton alacaksınız. Ödülünüzü geminiz için yükseltmeler satın almak ve örneğin yükleme kapasitesini veya hızını artırmak için kullanabilirsiniz.

Açık denizlerde su üzerinde yüzen futbol toplarına dikkat edin. Onları toplarsanız, kendiniz Messi olabilir, bir mini oyunda onları kaleye tekmeleyebilir ve daha fazla ödül alabilirsiniz!

Sürdürülebilirlik için bir şeyler yapabileceğiniz daha fazla mini oyun

Clean The Ocean'ı sevdiyseniz, neden Şirinler'in gezegeni temiz tutmasına yardım etmiyorsunuz ve The Smurfs Ocean Cleanup oynamıyorsunuz?

Teknenle çöpleri topla ve uygun şekilde bertaraf et! Clean The Ocean oyununu şimdi KralOyun'da ücretsiz oyna!

Oyun hakkında bilgi:

Clean The Ocean

Clean The Ocean
Lütfen dikkat: Mobil sürüme geçin
Sitemizdeki oyunlar en iyi mobil cihazlarda mobil görünümde oynanır. Bu şekilde çalışır:
Notu kapat