Anzeige
Anzeige
Anzeige
Reklam

Minecraft Classic

6 yıldan itibaren onaylandı
Feedback

Benzer Oyunlar

Craft Drill
0+
Obby Parkour Ultimate
6+
Funny Mad Racing
12+
Jack's Adventure: Supervolcano Halloween
6+
Noob Trolls Pro
6+
Parkour Block 5
6+
Noob Torch Flip 2D
0+
Parkour Block 4
0+
Trap Craft
12+
Noob Vs Pro 2: Jailbreak
12+
Parkour Block Xmas Special
0+
Mine Blocks
6+
Reklam
 1. Ana
 2. Macera
 3. Minecraft
 4. Minecraft Classic

Minecraft Classic - en güzel blokları inşa edin!

Minecraft Classic, 32 farklı bloktan kendi piksel dünyanızı oluşturabileceğiniz ünlü Minecraft oyununun orijinal versiyonudur.

Minecraft Classic'i tarayıcıda düğmeler ve fare ile ücretsiz oynayın ve açık dünyayı kendi fikirlerinize göre tasarlayın. Ahşap, kum, taş ve diğer birçok hammadde ile çok yakında ilk binalarınızı popüler retro görünümde inşa edebilirsiniz.

Kum havuzundaki bir çocuk gibi, küçük başlayabilir ve yakında ilk gerçek evlerinizi inşa edebilirsiniz. Yoksa daha çok arabalar, hayvanlar ve hatta kendi masal kaleniz ve gizli ejderha zindanı havasında mısınız? Tuğla tuğla, iyi bilinen yapı taşı ilkesi dijital dünyaya aktarılır ve size kendi fantezi dünyalarınızı kurma fırsatı verir.

Minecraft Classic nasıl oynanır

Çayırların, ağaçların ve denizin olduğu kırsal bir ortamda başlayın ve en iyi hammaddeleri aramaya başlayın. Sualtı aktiviteleriniz için malzemeler de bulabilirsiniz, ancak daha sonra karaya geri dönmenin bir yolunu bulmanız veya inşa etmeniz gerekecek.

 • WASD ile hareket edin.
 • Önünüzdeki kaynakları çıkarmak için farenin sol düğmesini kullanın ve bunları yapı malzemeleri çubuğunun altında toplayın.
 • Kaynakları seçmek ve farenin sağ tuşuyla konumlandırmak için fare tekerleğini kullanın. Ardından, piksel bloklarını gerçekten hizalamak ve birçok güzel bina inşa etmek için tekrar farenin sol düğmesine tıklayın.
 • Emrinizde toplam 32 farklı blok var.

İpuçları ve püf noktaları - 9 arkadaşa kadar Minecraft Free oynayın!

Kendi Minecraft dünyanızı oluşturmak için en fazla 9 takım arkadaşınızdan oluşan bir ekip oluşturun.

 • Birlikte oynamak için en fazla 9 arkadaşınızı davet edin. Topluluk ve yaratıcı tasarımın keyfi Minecraft Classic'te ön plandadır.
 • 2009'un bu ilk versiyonunda, herhangi bir araç veya düşmanla karşılaşmayacaksınız, ancak çok eğlenceli bir şekilde inşa edebilecek ve kendi dünyalarınızı huzur ve sessizlik içinde yaratabileceksiniz.
 • Bir kürek olmadan bile, tamamen kendi yaratıcılığınıza odaklanabilir ve üç farklı seviye boyutu arasından seçim yapabilirsiniz: küçük, orta ve büyük seviyeli dünyalar, herhangi bir fikir için yeterli alan sunar.

Piksel görünümünde daha fazla retro oyun

İnşa ettikten sonra biraz daha aksiyon istiyorsanız, Dungeon Craft oynayın ve bazı kötü canavarlarla savaşın.

Hadi gidelim! Ünlü çok oyunculu sandbox oyununun bu ilk versiyonunu kaçırmayın ve Minecraft Classic'i Kraloyun'te ücretsiz çevrimiçi oynayın!

Oyun hakkında bilgi:

Minecraft Classic

 • Yayın tarihi: 16.|11.|2021
 • Publisher: Mojang (1)
Minecraft Classic
Lütfen dikkat: Mobil sürüme geçin
Sitemizdeki oyunlar en iyi mobil cihazlarda mobil görünümde oynanır. Bu şekilde çalışır:
Notu kapat