Anzeige
Anzeige
Anzeige
Reklam

Grandma Recipe Ramen

Tüm yaş grupları için onaylandı

Benzer Oyunlar

Ice Cream Fever
0+
Grandma Recipe Ramen
0+
Emily's New Beginning: Valentine's Edition
0+
Chinese Food Cooking
0+
Cooking In The City Of Winds
0+
Cooking Frenzy
0+
Cooking Live
0+
Cooking Chef Food Fever
0+
Around The Worlds: Pizza
0+
Papa's Donuteria
0+
Papa's Pastaria
0+
Cute Cat Town
0+
Reklam
  1. Ana
  2. Lifestyle
  3. Yemek ve Pasta
  4. Grandma Recipe Ramen

Grandma: Recipe Ramen - Lezzetli bir Japon erişte çorbası pişirin!

Grandma: Recipe Ramen, adım adım lezzetli bir ramen çorbası hazırlayabileceğiniz bir mutfak pişirme oyunudur.

"Ramen" kelimesi, İmparatorluk Çin'inde ortaya çıkan bir Japon erişte çorbasını ifade eder. Çorba 19. yüzyılda Japonya'ya gelmiş, burada yerel malzemelerle rafine edilmiş ve kısa sürede en popüler erişte çorbası yemeklerinden biri haline gelmiştir.

Bu klasik yemeği kendiniz nasıl kolayca pişirebilirsiniz

Yukiko bu geleneksel yemeği kendisi yapmayı çok istemektedir ama ne yazık ki nasıl yapılacağını bilmemektedir.  Neyse ki Japonca'da "büyükanne" anlamına gelen "Oba-san "ı var. Torununa cep telefonundan talimatlar vermekten mutluluk duyuyor - ne de olsa en iyi ramen için aile tarifini biliyor. Yukiko'nun büyükannesinin talimatlarını takip etmesine ve erişte çorbasını kendisinin hazırlamasına yardım edin!

Pişirmeye başlamadan önce mutfaktaki tüm malzemeleri bulmanız gerekiyor. Görevleri ne kadar hızlı tamamlarsanız, o kadar çok yıldız alırsınız. İhtiyacınız olan tüm yiyecekleri ve mutfak gereçlerini bulduktan sonra başlayabilirsiniz.

Çorba tabanını hazırlayın

Başarılı bir ramen çorbası için et suyu özellikle önemlidir. Hatta otantik bir hazırlık için iki taneye ihtiyacınız vardır. Bir yosun olan kambu ve kurutulmuş hamsiden yapılan bir et suyu olan klasik 'dashi'yi hazırlayın. Dashi suyu daha sonra ramen çorbası yapmak için diğer çorba bazıyla birleştirilir ve çok fazla umami lezzeti sağlar.

Diğer et suyu için zencefil ve taze soğanları doğrayın ve eti hazırlayın. Daha sonra üst malzemelerle ilgilenebilirsiniz. Klasik ramen yumurtalarını marine edin ve noodle'ları pişirin. Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra servis zamanı.

Mükemmel ramen kasesini bir araya getirin ve nori yaprakları, bambu turşusu ve diğer malzemelerle süsleyin. Yemek vakti gelmeden önce Yukiko'nun uygun bir kıyafet hazırlamasına yardım edin. Ardından Instagram için hızlıca bir fotoğraf çekin - ve şimdi "Afiyet olsun" deme zamanı: "Bon appétit" ya da Japonya'da yemekten önce söyledikleri gibi: "Itadakimasu"!

Büyükanneden daha lezzetli tarifler

Grandma: Recipe Ramen'i sevdiyseniz, neden Grandma Recipe Nigiri Sushi'de lezzetli suşiler hazırlamayasınız?

Japon klasiğini hazırlayın ve mükemmel bir kase ramen pişirin! KralOyun'da Grandma: Recipe Ramen oyununu şimdi ücretsiz oyna!

Oyun hakkında bilgi:

Grandma Recipe Ramen

Grandma Recipe Ramen

Üye Yorumları